Αρχική -- Ενημέρωση -- Γενικά -- ΙΝΜΕΚΟ - Χρηστική Ενημέρωση Για κοινωνικούς φορείς και επιχειρήσεις

ΙΝΜΕΚΟ - Χρηστική Ενημέρωση Για κοινωνικούς φορείς και επιχειρήσεις

«ΙΝΜΕΚΟ»
Ινστιτούτο Μελετών
Κοινωνικής Οικονομίας
3ης Σεπτεμβρίου 69 – Αθήνα 104 33
Τηλ.: 210 8226562

Χρηστική Ενημέρωση Για κοινωνικούς φορείς και επιχειρήσεις

To IN.ME.K.O. σας ενημερώνει για τις τρέχουσες προσκλήσεις:
1. Ψηφιακή Σύγκληση για Δημόσιους φορείς και Δήμους. Από το Υπουργείο Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας & Ναυτιλίας στο πλαίσιο του επιχειρησιακού προγράμματος “Ψηφιακή Σύγκληση 2007-2013”.
Η νέα πρόσκληση της Ψηφιακής Σύγκλησης αφορά όλους τους Δήμους που θέλουν:
α. Να αναπτύξουν ηλεκτρονικές υπηρεσίες προς επιχειρήσεις για την βελτίωση της αποτελεσματικότητας του Δημοσίου τομέα με χρήση ΤΠΕ.
β. Να αναπτύξουν ηλεκτρονικές υπηρεσίες για την βελτίωση της καθημερινής ζωής μέσω ΤΠΕ και για την ισότιμη συμμετοχή των πολιτών στην Ψηφιακή Ελλάδα.
γ. Να αναπτύξουν ψηφιακές υπηρεσίες της Δημόσιας Διοίκησης για τον πολίτη.
Τα προγράμματα επιδοτούν τον προϋπολογισμό του έργου 100% και αφορά τους Δήμους.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε πάνω στον σύνδεσμο: http://www.infosoc.gr/infosoc/el-GR/newopis_digital/invitations_espa/Prosklisi201_22-6-2010.htm

2. Ψηφιακή Σύγκλιση για Επιχειρήσεις. Από το Υπουργείο Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας & Ναυτιλίας στο πλαίσιο του επιχειρησιακού προγράμματος “Ψηφιακή Σύγκληση 2007-2013”.
Ο νέος κύκλος προγραμμάτων στην Ψηφιακή Σύγκληση “DIGI RETAIL” &”DIGI CONTENT” αφορά όλες τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις που θέλουν να αναπτύξουν το ηλεκτρονικό μάρκετινγκ, ηλεκτρονικές πωλήσεις, ηλεκτρονικές εφημερίδες & περιοδικά, εξ αποστάσεως μάθηση, κτίση λογισμικών για διαχείριση πελατών και ψηφιακή προβολή και διαφήμιση.
Τα προγράμματα επιδοτούν τον προϋπολογισμό του έργου 60% και το υπόλοιπο 40% με ιδία συμμετοχή. Αφορά τις ΜΜΕ που έχουν ικανοποιητικό κύκλο εργασιών και θέλουν να αξιοποιήσουν τις δυνατότητες του διαδικτύου και την ψηφιακή οργάνωση της επιχείρησης τους.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε πάνω στον σύνδεσμο: http://edo-mko.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=796&Itemid=91

3. Ολοκληρωμένα Προγράμματα Ανάπτυξης Αγροτικού Χώρου (ΟΠΑΑΧ). Από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων στο πλαίσιο του επιχειρησιακού προγράμματος “Αλέξανδρος Μπαλτατζής”, με επιλέξιμους φορείς φυσικά πρόσωπα και εταιρείες (ιδιωτικές & δημόσιες) για δράσεις που αφορούν:

·  Μικρής δυναμικότητας υποδομών διανυκτέρευσης,
·  Χώρων εστίασης και αναψυχής,
·  Επισκέψιμων αγροκτημάτων,
·  Επιχειρήσεων παροχής υπηρεσιών για την εξυπηρέτηση του τουρισμού της υπαίθρου
·  Μονάδων οικοτεχνίας, χειροτεχνίας, παραγωγής ειδών παραδοσιακής τέχνης, βιοτεχνικών μονάδων
·  Βιοτεχνικών μονάδων
·  Επιχειρήσεων παροχής υπηρεσιών
·  Επιχειρήσεων πρωτογενούς γεωργικής παραγωγής ειδών διατροφής
Τα προγράμματα επιδοτούν προϋπολογισμό έργου εως 60% και το υπόλοιπο 40% με ιδία συμμετοχή. Αφορά φυσικά πρόσωπα και εταιρείες (ιδιωτικές & δημόσιες).

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε πάνω στον σύνδεσμο: http://edo-mko.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=795&Itemid=91

Για συμβουλευτικές υπηρεσίες
Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το ΙΝΜΕΚΟ στο τηλέφωνο 2108226562 και e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

IP: 54.162.241.40
Today: Νοε 25, 2017